(فیلترشکن لازم) چرا نباید از های وب خرید کنیم؟ آیا های وب خوب است؟

سلام دوستان،
خوشبختانه یا متاسفانه همه ما به ناچار مجبور به استفاده از اینترنت و شرکت های سرویس دهنده اینترنت یا همان ISP هستیم، بنده شخصا تابحال به علت های مشخص برای همه مان، بین ISP های شرکت مخابرات ایران، شرکت آسیا تک و شرکت های وب جابجایی داشته ام. فضای رقابتی موجود در ایران در زمینه سرویس دهی اینترنت و سرویس های ارزش افزوده به حدی شباهت به اقیانوسی خونین دارد که همه ی این نوع شرکت ها مدام در حال تبلیغ و جذب رضایت مشتری هستند.
صحبت های من را راجب جلب رضایت مشتری شاید باید اینطور تفسیر کر که جلب رضایت مشتریان خارجی و توسط شرکت های ارائه دهنده اینترنت در خارج کشور، چونکه شرکت های داخلی گاها هنوز به بلوغ لازم برای جلب رضایت کسی نرسیده اند و مانند کاسبان بد بازار هایی که در آنها اجناس قاچاق خرید و فروش می شود بیشتر ترافیک اینترنت را ازجایی می خرند و آن را به شما قالب می کنند و عملا پشتیبانی از شما پس از خرید بیشتر یک مزاح بی مزه بیش نیست و این در حالی است که شما درواقع هنگام خرید n مقدار ترافیک به مدت n زمان، هم دارید مالیات پرداخت میکنید و هم هزینه ارزش افزوده که بخشی از آن صرف پرداخت حقوق تیم پشتیبانی فنی و فروش آن شرکت می شود.
درواقع، شما همیشه هنگام خرید یک سیمکارت، یک سرور، اینترنت و یا هرچیزی که خرید آن منجر به استفاده مجدد و روزمره می شود و محیط آن زاتا پویا یا داینامیک است، نیاز به پشتیبانی درست و سرویس دهی ماندگار دارید. اما این امر بدیهی روز به روز در شرکت هایی همچون شرکت های وب (Hiweb) رو به افول است.
نحوه برخورد یک سازمان یا شرکت با ارباب رجوع یا مشتریان علاوه بر اینکه به اعتبار شرکت بستگی دارد، این همچنین ریشه در فرهنگ موجود در بین مدیران مجموعه با همدیگر یا رابطه اعضای آن مجموعه با یکدیگر را نیز نشان می دهد. لذا بدین منظور همیشه شرکت های موفق در صدد دریافت بازخورد های مشتریان هستند تا صورت( face ) بیزنس خود را حرفه ای و مرتب و دوستانه نگاه دارند که باز هم این انگار شامل این دسته از شرکت ها نمی شود.
هدف بنده تخریب شخص یا شرکتی نیست، ولی تا اعتراضی نباشد، ظالم به ظلم خود ادامه می دهد و هیچ پیشرفتی حاصل نمی شود، شاید صحبت های من صحبت چند هزار کاربر دیگر باشد که حال ندارند یا تریبونی برای ابراز شکایت ندارند و اعتراض به همان شرکت هم خارج از عقل است زیرا سیستمی که مسموم به نظر برسد مطمئنا شایسته دریافت مستقیم وخصوصی شکایات نیست. همچنین همیشه در علوم اسلامی نیز نهی از منکر از موارد مهم می باشد، و باشد که این نوشته های من دید واقع بینانه برای خرید یا استفاده از سرویس های یک شرکت سرویس دهنده اینترنت بهتری شود.
من حداقل به مدت 5 سال است که از مشتریان این شرکت می باشم، و طبق اهمیت سنج موجود در سامانه شان از مشتریان 7 ستاره شان نیز می باشم، مطمئن نیستم این ستاره ها به چه معناست ولی قاعدتا می بایست نشانگر تخفیف های بهتر و سرویس دهی بهتر و اولویت های من در صف پشتیبانی داشته باشد یا حداقل اینطور انتظار می رود، و تعداد 7 ستاره در پنل این شرکت به معنای دریافت نهایت امتیاز یا اعتبار است و مطمئنا با شما یا شخصی که میخواهد تازه به این شرکت بپیوندد برخوردی بهتر از برخورد با یک 7 ستاره ( به قول خودشان) نمی گردد.
حال ببینیم چقدر این احترام و اهمیت در این شرکت موجود می باشد..
در ادامه تکه هایی از گفتگوی خودم با یکی از پشتیبان های این شرکت را به صورت اسکرین شات قرار میدهم اما برای اینکه سرتان را درد نیاورم به صورت کوتاه این مشکل را نیز شرح می دهم.
مشکل اصلی پیش امده این است که شرکت مخابرات ایران که پس از ماجراهای گذشته ای که همه مان درمورد فروش ترافیک به شرکت های خصوصی برایش پیش آمده، می دانیم، دچار ورشکستگی شده و درحال بروزرسانی زیرساخت به فیبر نوری است آن هم در منطقه ای در گیلان که کلا ده هزار سکنه نیز ندارد و این بروزرسانی باعث لج و لجبازی کودکانه شرکت های سرویس دهنده خصوصی با مخابرات شده است و این بین مشتریان همیشه دیوارشان کوتاه است و کسی به فکرشان نیست.
تقریبا از یکماه گذشته( بهمن ماه 98) این مشکل پیش امده و مخابرات می گوید پس از این بروزرسانی تمام این شرکت ها باید جمع کنند و بروند، و در این بین شرکت های وب نیز هوشمندانه به شماره های تماس گرفته شده از آن منطقه یا جواب نمیدهد یا قطع میکند یا سنگ قلاب میکند یا از پاسخگویی قطعی امتناع میکند، حال نیز بهانه کرونا ویروس را دارند که میگویند اجازه بررسی ندارند.
اما وقتی برای حل این مشکل به روشی مسدود نشده به نام گفتگوی آنلاین با پشتیبانی متوصل شدم، برخورد زشت وزننده این شرکت مواجه شدم.
هوشمندی این شرکت به این صورت است که شما همیشه حداقل نفر 10 ام در صف انتظار هستید و تا به شخصی وصل شوید 20 دقیقه طول می کشد، و وقتی هم وصل شوید رویه دیگری میبینید، که در تصاویر خانم/آقای hashemi نامی آن را به زیبایی به تصویر می کشد.
ولی اگر بخواهم خلاصه تصاویر را بگویم:
1- 8 دقیقه می گذرد تا مطمئن شوند شما هنوز آنلاین هستید و حرصتان در نیامده، و مطمئنا شما در این 8 دقیقه ای که پس از حضور شخص x در گفتگوی شما می گذرد به شدت عصبی شده اید.
2- فقط کافی است چیزی گفته باشید که رویه آموزش ادب و تهدید به ترک گفتگو آغاز شود.
3- اگر هنوز از پا در نیامدید رویه بعدی این است که مانند دختران احساساتی اینستاگرام با جملات کوچه بازاری با شما حرف بزنند طوری که هم بی احترامی کرده باشند و هم بدانید که چقدر بی ارزش هستید و بهتر است مشکلتان را بگویید و بزنید به چاک
4- اگر شخصیت داشته باشید و اعتراض کنید هم رویه دیگری پیش میگیرند و مدعیانه شمارا باعث این میدانند که باعث این برخورد شدید.
5- و وقتی قانعشان میکنید که خانم/آقای محترم، همیشه حق با مشتری است و علت خلق تنگ مشتری حقی است که از آن ضایع شده و شما در چندین بار پیگیری تلفنی و غیره به آن اهمیت نمیدهید، می گویند سیستم من خراب شده و بخاطر همین پیگیری 5 دقیقه ای شما یکساعت و بیست دقیقه به طول انجامیده
6- اگر باز هم قانع نشوید صفحه باتشکر ای مصنوعی می بینید و خیلی شیک و لاکچری می روند.

چنین شرکتی هرگز لایق اعتماد شما یا صرف هزینه از جانب شما نیست، شرکتی که با مشتریان وفادار خود اینطور برخورد میکند یا نه، اصلا با انسان اینطور برخورد میکند هرگز ارزش دریافت پولی که با زحمت بدست آوردید را ندارد.
انتخاب و نتیجه گیری با خودتان…

لینک مشاهده تصاویر:

باتشکر که وقت گذاشتید و این متن رو خوندید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن